Tervezői módszergyűjtemény – designgondolkodás a közoktatásban
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem programja olyan általános és középiskoláknak szól, akik az adott tartalmi szabályozás kereteim belül kiemelten fontosnak tartják a problémamegoldó gondolkodás és a kreativitás fejlesztését.
A design thinking nem a hagyományos terméktervezésre, funkcionális eszközök formai megtervezésére és kivitelezésére utal, hanem – kilépve a design klasszikus keretei közül – olyan szemléletmódot és eszköztárat jelent, amely a hagyományos problémamegoldó módszerekkel és a tudomány analitikus kutatási metódusaival rokon – komplex megoldáskereső, egyszerre analitikus-szintetizáló és kreatív folyamat.
A design gondolkodás, mint pedagógiai módszertan használható az oktatásban. HEAD program, amely a problémamegoldó gondolkodás hatékony fejlesztésére alkalmas.
A program olyan általános és középiskoláknak szól, akik az adott tartalmi szabályozás kereteim belül kiemelten fontosnak tartják a problémamegoldó gondolkodás és a kreativitás fejlesztését. Ennek érdekében hajlandók bevezetni olyan új módszertant, amely akár a különböző tantárgyak együttműködésében, a tervezői gondolkodás lehetőségét használja fel a tanulás során a komplex problémamegoldásban.
Ha kérdéseid merültek fel a módszerrel kapcsolatban, érdeklődj bátran az alábbi címen: elmeleti@mome.hu
A módszer kidolgozói: Bényei Judit, Illés Anikó, Pallag Andrea
A program részletes leírása: itt
Módszergyűjtemény:itt