Pók Tímea

szobrász és középiskolai művésztanár, gyakorlatvezető mentortanár, doktori hallgató és óraadó egyetemi tanár

Levelet írok neki...

1999 –ben érettségiztem a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola díszítőszobrász szakán. 2006-ban szereztem diplomát a Magyar Képzőművészeti Egyetem szobrász szakán, Körösényi Tamás osztályában és tanárszakon. Egyetemi tanulmányaimmal párhuzamosan elégeztem egy három éves színész képzést. A közel tíz év aktív előadói működés során értékes színpadi tapasztalatokat szereztem. 2015-ben letettem a gyakorlatvezető mentortanár szakvizs-gát. 2015-2020 között Mányoki Endre SZÓKÉP íróiskolájába jártam. A közös munka rendkívül inspirálóan hatott a szakmai és a személyes fejlődésemre. 2020-óta az MKE Doktori Iskola állami ösztöndíjas hallgatója vagyok. Témavezetőim Nagy Imre és Kárpáti Andrea.

2006-ban kezdtem tanítani az József Nádor Általános Iskola ás Alapfokú Művészetoktatási Intézményben Ürömön, ahol egy évtizeden át nagycsoportoksokkal és általános iskolásokkal foglalkoztam. Itt lehetőségem nyílt nyári művészeti táborok lebonyolításában is segédkezni. 2011-óta a Kőbányai Szent László Gimnázium vizuális kultúra, média, ábrázoló geometria modul, művészettörténet modul és képzőművészeti technikák modul tanára vagyok. Rajz specializáción, emelt szinten is tanítom a vizuális kultúra tárgyat.

2011-2016 között a Kőbányai Szent László Gimnázium Géniusz Tehetséggondozó Program műhelyét vezettem. Azóta is folyamatosan készítek fel diákokat versenyekre, sok kulturális esemény kezdeményezője vagy résztvevője vagyok iskolai és kerületi szinten is. 2013-2014 között több mint harminc emelt szinten rajzot tanuló diákom részvételével lebonyolítottam egy heteken át tartó nagyszabású nyertes pályázatot. A résztvevők több mint két harmada jelenleg hivatásszerűen foglalkozik vizuális művészetekkel. /TAMOP „TEHETSÉGHIDAK Program” kiemelt projekt Gazdagító Programpár/. 2016-2021 között részt vettem a Moholy-Nagy Modulok, a 21. század képi nyelve című kutatásban. A kortárs képzőművészet tanítása modul középiskolásoknak szóló tanmenetét dolgoztam ki. 2021-2022-ben Erasmus+ támogatással, egy nemzetközi együttműködés keretein belül, diákjaimmal részt vettünk a 15. kasseli Dokumentán. A BLOSSOM című szociálisan érzékenyítő művészeti projektet mutattuk be.

Elismerések: Én Pedagógusom Díj, az M-mérték Egyesület Díja, Bonis Bona díj, Primavera Díj, „Köbüki” tehetséggondozó tanári ösztöndíj